Szöveges figyelmeztető előrejelzés
Figyelmeztető előrejelzés Magyarország területére 2025.12.31 szerda éjféligKritériumokat elérő veszélyes időjárási jelenség valószínűsége alacsony.
Ma napközben a Tiszántúlon még előfordulhat hózápor, gyenge havazás, majd az esti óráktól főként az északi tájakon ismételten lehet kialakulásukra számítani (jellemzően lepel 1-2 cm, de lokálisan >2 cm). A nappali órákban a lehullott hó olvadozhat. Kedden és szerdán az ország középső részein az északnyugati szelet néhol viharos széllökések (60-65 km/h, a magasabb térszíneken >70 km/h) kísérhetik. Szerdán az esti óráktól északnyugat felől nagyobb területet érintő kisebb havazás kezdődhet.
2025.12.30. 09:35 HungaroMet Nonprofit Zrt.
Felhívjuk a figyelmet, hogy a legkorszerűbb eszközök és módszerek, szakmai ismeretek alkalmazása ellenére sem lehetséges minden esetben megfelelő időelőnnyel, a megfelelő szintű veszélyjelzés kiadása!
Egy térségre kiadott figyelmeztető előrejelzés, riasztás azt jelenti, hogy az időjárási feltételek kedvezőek az adott veszélyes időjárási esemény kialakulásához a figyelmeztetett, riasztott és az ahhoz közel eső területeken. A figyelmeztető előrejelzés és riasztás így nem jelent garanciát az adott veszélyes időjárási esemény bekövetkezésére az érintett terület egy adott pontján.
A harmadik és a negyedik napra szóló térképes formátumú figyelmeztető előrejelzések általában nagyobb bizonytalansággal terheltek, emiatt a várt eseményekhez közeledve folyamatosan kövessük a figyelmeztetéseket és – 24 órás időtávon belül – a riasztásokat!
A veszélyjelzésről és a veszélyjelzés korlátairól bővebben itt olvashat.




















